Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Pierwsze Strzały o Niepodległość: Bitwa pod Lexington i Concord

19 kwietnia 1775 roku zapisano pierwsze karty amerykańskiej walki o niepodległość w bitwie pod Lexington i Concord. To starcie, choć technicznie potyczka, miało ogromne znaczenie symboliczne oraz militarnie, ustanawiając ton dla kolejnych konfliktów pomiędzy kolonistami a brytyjskimi wojskami regularnymi. Przyczyny konfliktu Napięcia między kolonistami amerykańskimi a Brytyjczykami narastały przez lata, kulminując w przygotowaniach do otwartego konfliktu. Brytyjscy żołnierze, którzy otrzymali rozkaz konfiskaty wojskowych zapasów gromadzonych przez Milicję Stanu Massachusetts w Concord, nie byli świadomi, że ich plany są już znane kolonistom. Dzięki działaniom wywiadowczym, takim jak słynny nocny rajd Paula Revere'a, amerykańscy patrioci byli przygotowani na nadchodzące starcie. Lexington: Pierwsze starcie Poranek 19 kwietnia przyniósł pierwsze starcie. Około 700 brytyjskich żołnierzy pod dowództwem pułkownika Francisa Smitha zmierzyło się z 75 milicjantami pod dowództwem kapitana J

"Debata o ratyfikacji i apel o rozsądek: Analiza 'Federalist No. 1' Alexandra Hamiltona"

 Federalist No. 1, zatytułowany "Wprowadzenie ogólne", to esej autorstwa Alexandra Hamiltona. Jest to pierwszy esej z cyklu Federalist Papers, który służył jako ogólny zarys idei, jakie autorzy chcieli zbadać w odniesieniu do proponowanej konstytucji Stanów Zjednoczonych. Esej ten został po raz pierwszy opublikowany w The Independent Journal 27 października 1787 roku pod pseudonimem Publius, nazwą, pod którą publikowano wszystkie eseje z tego cyklu.

Federalist No. 1 opisuje debatę dotyczącą ratyfikacji, w tym poglądy Hamiltona na temat dyskursu obywatelskiego i polaryzującej natury debaty. Hamilton ostrzegał, że w debacie mogą pojawić się osoby działające ze złych pobudek, ale nalegał, aby w miejsce emocji i oskarżeń kierować się rozsądkiem w celu określenia najlepszego interesu narodu. Esej odzwierciedla przekonanie Hamiltona, że dobry rząd może być uformowany przez jego obywateli. Zakończył się zarysem tematów przewidzianych do omówienia w przyszłych Federalist Papers, chociaż nie wszystkie z nich zostały omówione w serii.

Streszczenie

Publius przyznaje, że toczy się debata, czy konstytucja Stanów Zjednoczonych powinna zostać ratyfikowana. Komentuje historyczne znaczenie tej decyzji i nalega, aby była ona podjęta w oparciu o rozum, nie będąc stronniczym z powodu innych motywacji. Omawiając to, ostrzega przed ludźmi, którzy będą sprzeciwiać się ratyfikacji dla osobistego zysku, ale jednocześnie zachęca czytelnika, by traktować przeciwstawne pomysły jako uzasadnione, aby można było ocenić je pod kątem siły argumentów. Wyraża obawę, że debata o ratyfikacji doprowadzi do tego, że pasja zdominuje rozsądek, i prosi czytelnika, by ignorował apelacje do emocji podczas rozważania kwestii.

Publius deklaruje swoje poparcie dla ratyfikacji i wymienia kilka tematów, które zostaną omówione w kolejnych esejach:

- "Korzyści z unii dla twojego dobrobytu politycznego"

- "Niewystarczalność obecnej konfederacji do zachowania tej unii"

- "Konieczność rządu przynajmniej równie dynamicznego jak ten proponowany, aby osiągnąć ten cel"

- "Zgodność proponowanej konstytucji z prawdziwymi zasadami rządów republikańskich"

- "Analogia do własnej konstytucji stanowej"

- "Dodatkowe bezpieczeństwo, które jej przyjęcie zapewni w ochronie tego rodzaju rządów, wolności i własności"


Tło i publikacja

Federalist No. 1 został napisany przez Alexandra Hamiltona. Jak wszystkie eseje z Federalist Papers, został opublikowany pod pseudonimem Publius w nowojorskich gazetach, mając na celu wyjaśnienie przepisów konstytucji Stanów Zjednoczonych i przekonanie Nowego Jorku do jej ratyfikacji. Pierwsza publikacja miała miejsce w Independent Journal 27 października 1787 roku, a następnie w Daily Advertiser i New-York Packet 30 października. Do czasu rozpoczęcia publikacji Federalist Papers debata o ratyfikacji była już głównym problemem politycznym. Hamilton napisał Federalist No. 1 w okresie, gdy zaczęto publikować Anti-Federalist Papers. Autorzy Federalist Papers nie wiedzieli dokładnie, jak długo potrwa seria, gdy publikowali swój pierwszy esej.

Komentarze